Kayleigh - 29 december 2023
Op zoek naar een vakantie waar je cultuur kan combineren met een vakantie vol zon, zee en strand? Dan is Egypte zeker de ideale bestemming voor jou! In het altijd zonnige Egypte is er voor iedereen iets te beleven. Of je nu wilt relaxen en zonnen op het strand, crossen door de woestijn of de kleurrijke onderwaterwereld wilt ontdekken, deze top bestemming heeft het allemaal! Benieuwd welke plek het beste bij jouw vakantieplannen past? Wij hebben de 8 leukste bestemmingen in Egypte voor jou op een rijtje gezet. Lees verder en laat je inspireren voor jouw volgende vakantie!
"Fantastische tijd met kinderen. Voor ieder wat wils. Vooral de glijbanen en vele zwembaden waren een genot. Wij zaten in het rustige gedeelte Alf leila wa leila, dit is een rustige plek, maar wel zo te belopen naar de zwembaden." - Jurjen
Bekijk hotelHurghada is terecht een van de populairste vakantiebestemmingen in Egypte. In Hurghada schijnt de zon volop en valt er van alles te beleven. Van sterren kijken bij de bedoeïenen tot het ontdekken van Dahar, het oudste gedeelte van de stad met een doolhof aan smalle straatjes. Natuurlijk kun je ook gewoon lekker relaxen op het strand. Deze badplaats staat namelijk bekend om zijn witte zandstranden en prachtige helderblauwe zee. Onder de gezinnen is deze stad een echte vakantiefavoriet door het ruime aanbod aan hotels met een waterpark, dat is dus gegarandeerd waterpret voor het hele gezin! In Hurghada is er voor iedereen wat leuks te doen!
Een oogverblindende baai aan de Rode zee en dus een populaire plek onder duikers en snorkelaars. De onderwaterwereld bij Makadi Bay is hier erg uniek. In dit gedeelte van Egypte ontdek je grote grotten, unieke onderwaterdieren en koraalriffen. Maar Makadi Bay heeft nog zoveel meer te bieden! Geniet van de levendige sfeer in de vele gezellige restaurants en cafés. Voor wie een dagje cultuur wilt ontdekken, vind je in Makadi Bay ook de oudste kloosters van Egypte: het St. Anthony en St. Paul. Ben je uitgeput door alles wat je hebt ondernomen tijdens jouw vakantie? Geen zorgen. In deze badplaats vind je luxe resorts en spa’s waar jij weer helemaal tot rust kunt komen!
"Ik ben hier voor de 10e keer en het was zeker niet mijn laatste keer, het eten in de 7 a la carte restaurants is super ook het buffet is goed. Het animatieteam is niet opdringerig en altijd in voor een praatje. Er zijn genoeg activiteiten te doen voor jong en oud. Het hele complex is goed onderhouden. De kamers worden dagelijks schoongemaakt. In een woord voortreffelijk." - Linda
Bekijk hotelSharm el Sheikh is dé leukste bestemming in Egypte voor wie het land bezoekt om meer te leren over de cultuur. Hier kan je een heerlijke zonvakantie combineren met cultuur snuiven! De geschiedenis van deze stad gaat vele duizenden jaren terug en er is genoeg te zien en te ontdekken. Volgens gelovigen is de Sinaï berg op het Sinaï-schiereiland de plek waar Mozes zijn Tien Geboden ontving, maar je vindt er ook het St. Catharina klooster. In het oude centrum van de stad vind je een prachtige moskee, die zeker een bezoekje waard is! Genoeg te doen dus in het mooie Sharm el Sheikh!
El Gouna, ook wel het Venetië van Egypte genoemd, is een betoverende badplaats bestaande uit eilandjes die met bruggen aan elkaar verbonden zijn. Het lijkt wel een fata morgana, vol met veel groen. Deze luxueuze stad werd eind jaren 80 gebouwd en is sindsdien een populaire bestemming geworden, waar je zelfs in de Nederlandse winter kunt genieten van heerlijk zonnetje. Met de vele kanalen is El Gouna ook perfect voor een leuk boottochtje. Hier vind je prachtige all inclusive resorts waar je onbezorgt kunt genieten van je vakantie. Zeker een bestemming om op jouw bucketlist te zetten!
"De all-in-formule is er top en onberispelijk. Met vier zwembaden en een eigen strand aan de zee, is er altijd wel ergens een ligzetel vrij. Het eten in de verschillende restaurants is er lekker en gevarieerd. Aan het buffet is de bak met frietjes altijd aangevuld ! Gasten die aan het buffet hun bord overvol scheppen, om er na drie happen niet meer aan te komen, hebben we in het Rihana Resort NIET gezien. Het resort ligt in El Gouna, een bijzondere kuststrook in Egypte, die onder controle staat van een lokale sjeik en zakenman, die alle middelen inzet op veiligheid en moderne infrastructuur in een nette omgeving. Dat zorgt voor een hoog veiligheidsgevoel, wat we in Egypte niet in die mate hadden verwacht" - Rob
Bekijk hotelMarsa Alam was vroeger een vissersdorp, maar bevat nu veel luxe resorts met vaak een eigen privéstrand. Daarom heeft deze badplaats zeker zijn plekje verdient op het lijstje van de 8 leukste bestemmingen in Egypte. Omdat het een goede wegverbinding heeft met de Nijlvallei, is Marsa Alam de perfecte uitvalsbasis om verschillende excursies te volgen. Zoals naar Abu Simbel en Luxor, waar je onder andere terecht kunt voor de beroemde Vallei der Koningen, waar verschillende farao’s begraven worden. Maar ook voor wie gewoon lekker wil luieren aan het strand is Marsa Alam de ideale locatie, deze badplaats kent namelijk de mooiste witte zandstranden met azuurblauw zeewater. Een echte aanrader dus!
De Egyptische badplaats Sahl Hasheesh wordt steeds bekender onder de vakantiegangers. De stad heeft zijn naam te danken aan de vele palmbomen die in dit gebied zijn gepland, Sahl Hasheesh betekend in het Arabisch namelijk groene vallei. Sahl Hasheesh is een moderne badplaats, die zich helemaal focust op toerisme. Daarom valt er in deze stad echt genoeg te beleven. Ook deze bestemming is een waar paradijs voor de onderwaterwereldliefhebbers, natuurlijk door zijn ligging aan de Rode Zee. Vlak voor de kust ligt een klein eilandje genaamd Abu Hasheesh, als je van snorkelen houdt is het zeker een aanrader hier de omgeving te verkennen! Je vindt hier namelijk de mooiste vissen en koralen!
"Echt een topweek gehad in dit hotel. Helemaal tot rust gekomen. Men wil het je naar je zin maken en dat is gelukt. Erg goed en lekker eten zowel het buffet als in de 5 restaurants, waar je a la carte kunt eten. Superservice en super vriendelijk personeel, iedereen spreekt een aardig woordje Engels. Je wordt bediend aan je bed, drankjes, fruit, opfrisdoek, en zelfs je bril wordt gepoetst. Er is ruime keuze aan goede cocktails. De kamers zijn ruim en zeer schoon, met een grote badkamer ligbad en aparte douche, aparte inloopkast en een groot bed (2.4m breed!). Het complex is zeer schoon. Het zwembad is ruim en fris, en er is een apart zout water zwembad. Na het zwemmen kun je direct gaan douchen (geen koud water). Op het strand kun je in een cabana gaan liggen, en je kunt via een steiger (waar een strandwacht zit) het water in om te zwemmen en te snorkelen. Vlakbij ligt de Marina van Sahl Hasheesh waar er winkels en restaurants zijn." - Mark
Bekijk hotelDeze prachtige havenstad aan de Rode Zee is zeker één van de 8 leukste bestemmingen in Egypte en dus een bezoekje waard. Wat begon als klein vissersstadje is nu uitgegroeid tot een van de meest luxe vakantiebestemmingen in Egypte. Doordat Port Ghalib omringd wordt door woestijn, valt hier echt van alles te beleven. Ga op avontuur en ga een dagje mee met een jeepsafari, cross door het zand en ontdek de omgeving. Iets wat je zeker niet kan missen tijdens jouw vakantie naar Port Ghalib is een ritje op de rug van een kameel. Zo ontdek je de woestijn als een echte local!
Deze havenstad is 5000 jaar geleden ontstaan, daarom vind je in de stad nog steeds mooie oude gebouwen. Veel verschillende landen hebben dit havenstadje als thuisbasis gebruikt waardoor je van veel landen historische invloeden terugziet. Daarom is deze prachtige badplaats een echte aanrader voor cultuurliefhebbers. Na een lange dag kan je natuurlijk ook een verfrissende duik nemen in de Rode Zee. Ontdek de onderwaterwereld en geniet van de prachtige koraalriffen en exotische vissen. El Quseir is uitgegroeid tot echt toeristenparadijs en heeft zeker zijn plekje verdiend op het lijstje van de 8 leukste bestemming in Egypte!
"Super leuke vakantie gehad. Heel veel te doen in en rond het resort, ontzettend vriendelijk personeel. De kamers zijn goed schoon, we hebben hele leuke handdoek figuren op ons bed gehad. Elke dag was weer iets nieuws met het animatie team, alleen maar lol en plezier. De ligging is heel mooi aan zee waarbij je op het strand met kleine kinderen kunt zwemmen in het ondiepe, waarbij Nemo en Dory met al zijn andere vrienden tussen je door zwemmen." - Davy
Bekijk hotel